

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 75 mA |
| Forward Voltage | 2.9 V to 3.6 V |
| Illumination Color | Neutral White |
| Lens Style | Clear, Colorless |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 3000 K |
Stock: 4623
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04070
Ext.Price$0.04070
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04070 | $0.04070 |
| 10 | $0.02035 | $0.20350 |
| 50 | $0.01828 | $0.91400 |
| 100 | $0.01642 | $1.64200 |
| 500 | $0.01475 | $7.37500 |
| 1000 | $0.01325 | $13.25000 |
| 3000 | $0.01190 | $35.70000 |
| 5000 | $0.01069 | $53.45000 |
| 10000 | $0.00960 | $96.00000 |
