

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 75 mA |
| Forward Voltage | 3.3 V |
| Illumination Color | Natural |
| Lens Style | Clear, Colorless |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 3000 K |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03012
Ext.Price$0.03012
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03012 | $0.03012 |
| 10 | $0.01506 | $0.15060 |
| 50 | $0.01004 | $0.50200 |
| 100 | $0.00892 | $0.89200 |
| 500 | $0.00792 | $3.96000 |
| 1000 | $0.00674 | $6.74000 |
