

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 75 mA |
| Forward Voltage | 3.3 V |
| Illumination Color | Cool White |
| Lens Style | Clear, Colorless |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 6500 K |
| Viewing Angle | 120 ° |
| Color | Cool White |
Stock: 33557
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03120
Ext.Price$0.03120
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03120 | $0.03120 |
| 10 | $0.01560 | $0.15600 |
| 50 | $0.01200 | $0.60000 |
| 100 | $0.01073 | $1.07300 |
| 500 | $0.00960 | $4.80000 |
| 1000 | $0.00882 | $8.82000 |
| 3000 | $0.00811 | $24.33000 |
| 5000 | $0.00745 | $37.25000 |
| 10000 | $0.00687 | $68.70000 |
| 30000 | $0.00634 | $190.20000 |
