

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 180 mA |
| Forward Voltage | 3.4 V |
| Illumination Color | Neutral White |
| Lens Style | Clear, Colorless |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 4000 K |
Stock: 25
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06432
Ext.Price$0.06432
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06432 | $0.06432 |
| 10 | $0.03216 | $0.32160 |
| 50 | $0.03011 | $1.50550 |
| 100 | $0.02819 | $2.81900 |
| 500 | $0.02639 | $13.19500 |
| 1000 | $0.02471 | $24.71000 |
| 3000 | $0.02314 | $69.42000 |
| 5000 | $0.02167 | $108.35000 |
| 10000 | $0.02029 | $202.90000 |
