

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 180 mA |
| Forward Voltage | 2.8 V to 3.4 V |
| Illumination Color | Neutral White |
| Lens Style | Clear, Colorless |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 4000 K |
Stock: 26080
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02896
Ext.Price$0.02896
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02896 | $0.02896 |
| 10 | $0.01448 | $0.14480 |
| 50 | $0.01114 | $0.55700 |
| 100 | $0.00986 | $0.98600 |
| 500 | $0.00873 | $4.36500 |
| 1000 | $0.00794 | $7.94000 |
| 3000 | $0.00722 | $21.66000 |
| 5000 | $0.00657 | $32.85000 |
| 10000 | $0.00598 | $59.80000 |
| 30000 | $0.00545 | $163.50000 |
