

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 180 mA |
| Forward Voltage | 2.8 V to 3.4 V |
| Illumination Color | Neutral White |
| Lens Style | Clear, Colorless |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 5000 K |
Stock: 154
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02148
Ext.Price$0.02148
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02148 | $0.02148 |
| 10 | $0.01074 | $0.10740 |
| 50 | $0.00826 | $0.41300 |
| 100 | $0.00820 | $0.82000 |
| 500 | $0.00815 | $4.07500 |
| 1000 | $0.00811 | $8.11000 |
| 3000 | $0.00807 | $24.21000 |
| 5000 | $0.00804 | $40.20000 |
