

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 25 mA |
| Forward Voltage | 2 V |
| Illumination Color | Hyper Red |
| Lens Style | Circular, Clear |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 624 nm |
Stock: 531
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12038
Ext.Price$0.12038
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12038 | $0.12038 |
| 10 | $0.06019 | $0.60190 |
| 50 | $0.05392 | $2.69600 |
| 100 | $0.04831 | $4.83100 |
| 500 | $0.04448 | $22.24000 |
| 1000 | $0.04095 | $40.95000 |
| 3000 | $0.03770 | $113.10000 |
| 5000 | $0.03471 | $173.55000 |
| 10000 | $0.03195 | $319.50000 |
