
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Forward Current | 20 mA |
| Illumination Color | Red, Green |
| Packaging | Reel |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 573 nm, 624 nm |
| Lens Color | Colorless |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13286
Ext.Price$0.13286
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13286 | $0.13286 |
| 10 | $0.11888 | $1.18880 |
| 50 | $0.10637 | $5.31850 |
| 100 | $0.09453 | $9.45300 |
| 500 | $0.08400 | $42.00000 |
| 1000 | $0.07810 | $78.10000 |
| 3000 | $0.07262 | $217.86000 |
