

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 36 mA |
| Forward Voltage | 34 V to 38 V |
| Illumination Color | Neutral White |
| Lens Style | Clear, Colorless |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 3000 K |
Stock: 1137
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06932
Ext.Price$0.06932
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06932 | $0.06932 |
| 10 | $0.03466 | $0.34660 |
| 50 | $0.03137 | $1.56850 |
| 100 | $0.02839 | $2.83900 |
| 500 | $0.02570 | $12.85000 |
| 1000 | $0.02326 | $23.26000 |
| 3000 | $0.02105 | $63.15000 |
| 5000 | $0.01905 | $95.25000 |
| 10000 | $0.01725 | $172.50000 |
