

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 25 mA, 25 mA |
| Forward Voltage | 2 V, 2 V |
| Color | |
| Illumination Color | Hyper Red, Super Yellow |
| Lens Style | Clear, Round |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 624 nm, 589 nm |
Stock: 15
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14621
Ext.Price$0.14621
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14621 | $0.14621 |
| 10 | $0.13027 | $1.30270 |
| 50 | $0.11606 | $5.80300 |
| 100 | $0.10105 | $10.10500 |
| 500 | $0.08798 | $43.99000 |
| 1000 | $0.08238 | $82.38000 |
| 3000 | $0.07713 | $231.39000 |
