

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 120 mA |
| Forward Voltage | 8.7 V to 9.6 V |
| Illumination Color | Neutral White |
| Lens Style | Clear, Colorless |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 3000 K |
Stock: 1026
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04052
Ext.Price$0.04052
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04052 | $0.04052 |
| 10 | $0.02026 | $0.20260 |
| 50 | $0.01839 | $0.91950 |
| 100 | $0.01669 | $1.66900 |
| 500 | $0.01515 | $7.57500 |
| 1000 | $0.01375 | $13.75000 |
| 3000 | $0.01248 | $37.44000 |
| 5000 | $0.01133 | $56.65000 |
| 10000 | $0.01029 | $102.90000 |
