

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 120 mA |
| Forward Voltage | 8.7 V to 9.6 V |
| Illumination Color | Cool White |
| Lens Style | Clear, Colorless |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Yellow |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 5700 K |
Stock: 5377
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04090
Ext.Price$0.04090
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04090 | $0.04090 |
| 10 | $0.02045 | $0.20450 |
| 50 | $0.01838 | $0.91900 |
| 100 | $0.01652 | $1.65200 |
| 500 | $0.01485 | $7.42500 |
| 1000 | $0.01335 | $13.35000 |
| 3000 | $0.01200 | $36.00000 |
| 5000 | $0.01079 | $53.95000 |
| 10000 | $0.00970 | $97.00000 |
