

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 25 mA |
| Forward Voltage | 3.5 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
Stock: 3631
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04675
Ext.Price$0.04675
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04675 | $0.04675 |
| 10 | $0.04367 | $0.43670 |
| 50 | $0.04080 | $2.04000 |
| 100 | $0.03832 | $3.83200 |
| 500 | $0.03599 | $17.99500 |
| 1000 | $0.03396 | $33.96000 |
| 3000 | $0.03205 | $96.15000 |
