

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 700 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 36 mA |
| Forward Voltage | 38 V |
| Illumination Color | Warm White |
| Lens Style | Clear, Colorless |
| Power Dissipation | 1.368 W |
| Viewing Angle | 120 ° |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 2700 K |
| Luminous Flux | 120 lm |
Stock: 7601
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05932
Ext.Price$0.05932
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05932 | $0.05932 |
| 10 | $0.02966 | $0.29660 |
| 50 | $0.02662 | $1.33100 |
| 100 | $0.02389 | $2.38900 |
| 500 | $0.02144 | $10.72000 |
| 1000 | $0.01924 | $19.24000 |
| 3000 | $0.01727 | $51.81000 |
| 5000 | $0.01550 | $77.50000 |
| 10000 | $0.01392 | $139.20000 |
