7325-3740A1610-00
Mfr.Part #:
7325-3740A1610-00
Datasheet:
Description:
Resonators SMD3225-4P SMD/SMT Frequency:37.4 MHz Frequency Tolerance:10 ppm Frequency Stability:20 ppm 16 pF -40 °C 85 °C
ParameterValue
Capacitance16 pF
Max Operating Temperature85 °C
Min Operating Temperature-40 °C
FeaturesOscillator
Impedance40 Ω
Frequency37.4 MHz
Frequency Stability20 ppm
Frequency Tolerance10 ppm