| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 165 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Halogen Free | Low Halogen |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Contact Plating | Gold |
| Impedance | 50 Ω |
| Contact Material(Contact Finish) | Copper |
| Frequency | 18 GHz |
| Orientation | Right Angle |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| Gender | Female |
| Connector Type | Coaxial, SMA |
| Body Plating | Nickel |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 11 months ago) |
| Country of Origin | TW |
| Packaging | Reel |
| Max Frequency | 18 GHz |
| Contact Termination | Solder |
| Shield Termination | Solder |
| RF Series | SMA |
Stock: 1670
Distributors
pcbx
Unit Price$3.21624
Ext.Price$3.21624
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.21624 | $3.21624 |
| 10 | $3.04783 | $30.47830 |
| 25 | $2.98126 | $74.53150 |
| 50 | $2.91617 | $145.80850 |
| 100 | $2.77852 | $277.85200 |
| 300 | $2.62419 | $787.25700 |
| 500 | $2.47844 | $1239.22000 |
| 1000 | $2.36559 | $2365.59000 |
