
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | |
| Number of Elements | 1 |
| Output Type | 3-State |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Operating Supply Current | 40 µA |
| Propagation Delay | |
| High Level Output Current | 8 mA |
| Low Level Output Current | 8 mA |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Output Lines | 1 |
| Number of Input Lines | 1 |
Stock: 2205
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14363
Ext.Price$0.14363
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14363 | $0.14363 |
| 10 | $0.08720 | $0.87200 |
| 50 | $0.08090 | $4.04500 |
| 100 | $0.07506 | $7.50600 |
| 500 | $0.06574 | $32.87000 |
| 1000 | $0.06258 | $62.58000 |
| 3000 | $0.05345 | $160.35000 |
| 5000 | $0.04565 | $228.25000 |
