
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Number of Elements | 1 |
| Output Type | 3-State |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Operating Supply Current | 1 µA |
| Propagation Delay | |
| High Level Output Current | 8 mA |
| Low Level Output Current | 8 mA |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Output Lines | 1 |
| Number of Input Lines | 1 |
Stock: 5
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11285
Ext.Price$0.11285
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11285 | $0.11285 |
| 10 | $0.07519 | $0.75190 |
| 50 | $0.05010 | $2.50500 |
| 100 | $0.04634 | $4.63400 |
| 500 | $0.04222 | $21.11000 |
| 1000 | $0.03847 | $38.47000 |
| 3000 | $0.03505 | $105.15000 |
