

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 1 x 2:4 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Propagation Delay | 50 ns |
| High Level Output Current | -8 mA |
| Low Level Output Current | 8 mA |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Outputs | 4 |
| Logic Family | AHCT |
Stock: 1717
Distributors
pcbx
Unit Price$0.31290
Ext.Price$0.31290
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.31290 | $0.31290 |
| 10 | $0.21715 | $2.17150 |
| 50 | $0.17868 | $8.93400 |
| 100 | $0.16757 | $16.75700 |
| 500 | $0.15514 | $77.57000 |
| 1000 | $0.14363 | $143.63000 |
| 3000 | $0.11779 | $353.37000 |
| 5000 | $0.09660 | $483.00000 |
