
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 1 |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 800 mV |
| Quiescent Current | 500 nA |
| Propagation Delay | 17.5 ns |
| High Level Output Current | -4 mA |
| Low Level Output Current | 4 mA |
| Logic Function | NAND |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Gates | 2 |
| Logic Family | 74AUP |
| Logic Level - Low | 0.7 V to 0.9 V |
| Logic Level - High | 1.6 V to 2 V |
Stock: 3090
Distributors
pcbx
Unit Price$0.49524
Ext.Price$0.49524
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.49524 | $0.49524 |
| 10 | $0.24762 | $2.47620 |
| 50 | $0.19048 | $9.52400 |
| 100 | $0.14652 | $14.65200 |
| 500 | $0.11271 | $56.35500 |
| 1000 | $0.08670 | $86.70000 |
| 3000 | $0.06669 | $200.07000 |
| 5000 | $0.06669 | $333.45000 |
| 10000 | $0.06489 | $648.90000 |
| 30000 | $0.06336 | $1900.80000 |
| 50000 | $0.06186 | $3093.00000 |
