



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 1 |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 800 mV |
| Quiescent Current | 500 nA |
| Propagation Delay | 4.3 ns |
| High Level Output Current | -4 mA |
| Low Level Output Current | 4 mA |
| Logic Function | AND, OR |
| Number of Inputs | 3 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Gates | 1 |
| Logic Family | 74AUP |
| Logic Level - Low | 0.7 V to 0.9 V |
| Logic Level - High | 1.6 V to 2 V |
Stock: 1464
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27540
Ext.Price$0.27540
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27540 | $0.27540 |
| 10 | $0.19081 | $1.90810 |
| 50 | $0.16775 | $8.38750 |
| 100 | $0.14748 | $14.74800 |
| 500 | $0.13009 | $65.04500 |
| 1000 | $0.12502 | $125.02000 |
| 3000 | $0.11806 | $354.18000 |
