
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 1 |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 800 mV |
| Quiescent Current | 500 nA |
| Propagation Delay | 4.2 ns |
| High Level Output Current | 4 mA |
| Low Level Output Current | 4 mA |
| Logic Function | AND |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Gates | 1 |
| Logic Family | AUP |
| Logic Level - Low | 0.7 V to 0.9 V |
| Logic Level - High | 1.6 V to 2 V |
Stock: 1211
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13166
Ext.Price$0.13166
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13166 | $0.13166 |
| 10 | $0.08259 | $0.82590 |
| 50 | $0.07763 | $3.88150 |
| 100 | $0.07070 | $7.07000 |
| 500 | $0.06130 | $30.65000 |
| 1000 | $0.05882 | $58.82000 |
| 3000 | $0.05561 | $166.83000 |
| 5000 | $0.05258 | $262.90000 |
