
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Number of Elements | 1 |
| Output Type | 3-State |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 800 mV |
| Operating Supply Current | 500 nA |
| Propagation Delay | 18.7 ns |
| High Level Output Current | 4 mA |
| Low Level Output Current | 4 mA |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Output Lines | 1 |
| Number of Input Lines | 1 |
Stock: 2327
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10781
Ext.Price$0.10781
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10781 | $0.10781 |
| 10 | $0.10071 | $1.00710 |
| 50 | $0.09408 | $4.70400 |
| 100 | $0.08766 | $8.76600 |
| 500 | $0.08167 | $40.83500 |
| 1000 | $0.08037 | $80.37000 |
| 3000 | $0.07909 | $237.27000 |
| 5000 | $0.07713 | $385.65000 |
