
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 1 |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 800 mV |
| Quiescent Current | 500 nA |
| Propagation Delay | 22.5 ns |
| High Level Output Current | 4 mA |
| Low Level Output Current | 4 mA |
| Logic Function | NAND |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Gates | 2 |
| Logic Level - Low | 0.1 V to 0.88 V |
| Logic Level - High | 0.6 V to 2.29 V |
Stock: 2784
Distributors
pcbx
Unit Price$0.28127
Ext.Price$0.28127
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.28127 | $0.28127 |
| 10 | $0.17611 | $1.76110 |
| 50 | $0.16417 | $8.20850 |
| 100 | $0.15303 | $15.30300 |
| 500 | $0.14340 | $71.70000 |
| 1000 | $0.13437 | $134.37000 |
| 3000 | $0.12591 | $377.73000 |
| 5000 | $0.11798 | $589.90000 |
