



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Logic Function | NAND |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 800 mV |
| Number of Outputs | 1 |
| Low Level Output Current | 4 mA |
| High Level Output Current | -4 mA |
| Propagation Delay | 5 ns |
| Number of Gates | 1 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Logic Level - Low | 0.1 V to 0.88 V |
| Logic Level - High | 0.6 V to 2.29 V |
| Logic Family | AUP |
| Number of Circuits | 1 |
| Quiescent Current | 500 nA |
| Number of Inputs | 2 |
Stock: 609
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22570
Ext.Price$0.22570
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22570 | $0.22570 |
| 10 | $0.14021 | $1.40210 |
| 50 | $0.13047 | $6.52350 |
| 100 | $0.12140 | $12.14000 |
| 500 | $0.10601 | $53.00500 |
| 1000 | $0.10174 | $101.74000 |
| 3000 | $0.09575 | $287.25000 |
| 5000 | $0.09319 | $465.95000 |
