
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 1 |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 800 mV |
| Quiescent Current | 500 nA |
| Propagation Delay | 6.1 ns |
| High Level Output Current | -4 mA |
| Low Level Output Current | 4 mA |
| Logic Function | Inverter |
| Number of Inputs | 1 |
| Logic Family | AUP |
| Logic Level - Low | 0.1 V to 0.88 V |
| Logic Level - High | 0.6 V to 2.29 V |
Stock: 630
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15645
Ext.Price$0.15645
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15645 | $0.15645 |
| 10 | $0.09575 | $0.95750 |
| 50 | $0.08860 | $4.43000 |
| 100 | $0.08199 | $8.19900 |
| 500 | $0.07198 | $35.99000 |
| 1000 | $0.06822 | $68.22000 |
| 3000 | $0.05658 | $169.74000 |
| 5000 | $0.04693 | $234.65000 |
