
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 1 |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 800 mV |
| Propagation Delay | 12.6 ns |
| High Level Output Current | -20 mA |
| Low Level Output Current | 20 mA |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Outputs | 1 |
| Logic Family | 74AUP |
Stock: 2846
Distributors
pcbx
Unit Price$0.35559
Ext.Price$0.35559
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.35559 | $0.35559 |
| 10 | $0.24838 | $2.48380 |
| 25 | $0.22228 | $5.55700 |
| 50 | $0.20735 | $10.36750 |
| 100 | $0.19342 | $19.34200 |
| 300 | $0.18208 | $54.62400 |
| 500 | $0.17140 | $85.70000 |
| 1000 | $0.16667 | $166.67000 |
| 3000 | $0.15735 | $472.05000 |
| 5000 | $0.14855 | $742.75000 |
