



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 1 x 2:1 |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 800 mV |
| Propagation Delay | 19.1 ns |
| High Level Output Current | 4 mA |
| Low Level Output Current | 4 mA |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Outputs | 1 |
| Logic Family | AUP |
Stock: 855
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26237
Ext.Price$0.26237
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26237 | $0.26237 |
| 10 | $0.22752 | $2.27520 |
| 50 | $0.21124 | $10.56200 |
| 100 | $0.19613 | $19.61300 |
| 500 | $0.18847 | $94.23500 |
| 1000 | $0.18391 | $183.91000 |
