
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Inverting |
| Number of Elements | 1 |
| Output Type | 3-State |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 800 mV |
| Operating Supply Current | 500 nA |
| Propagation Delay | |
| High Level Output Current | -4 mA |
| Low Level Output Current | 4 mA |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Output Lines | 1 |
| Number of Input Lines | 1 |
Stock: 3090
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26253
Ext.Price$0.26253
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26253 | $0.26253 |
| 10 | $0.18211 | $1.82110 |
| 50 | $0.15983 | $7.99150 |
| 100 | $0.14028 | $14.02800 |
| 500 | $0.12364 | $61.82000 |
| 1000 | $0.11851 | $118.51000 |
| 3000 | $0.11405 | $342.15000 |
| 5000 | $0.10975 | $548.75000 |
