
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 1 |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 800 mV |
| Quiescent Current | 500 nA |
| Propagation Delay | 4.2 ns |
| High Level Output Current | -4 mA |
| Low Level Output Current | 4 mA |
| Logic Function | OR |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Gates | 1 |
| Logic Family | 74AUP |
| Logic Level - Low | 0.7 V to 0.9 V |
| Logic Level - High | 1.6 V to 2 V |
Stock: 2704
Distributors
pcbx
Unit Price$0.32227
Ext.Price$0.32227
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.32227 | $0.32227 |
| 10 | $0.31581 | $3.15810 |
| 25 | $0.30948 | $7.73700 |
| 50 | $0.30326 | $15.16300 |
| 100 | $0.29808 | $29.80800 |
| 300 | $0.29299 | $87.89700 |
| 500 | $0.28799 | $143.99500 |
| 1000 | $0.28652 | $286.52000 |
| 3000 | $0.28506 | $855.18000 |
| 5000 | $0.28361 | $1418.05000 |
