



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 1 |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 800 mV |
| Quiescent Current | 500 nA |
| Propagation Delay | 4.2 ns |
| High Level Output Current | -4 mA |
| Low Level Output Current | 4 mA |
| Logic Function | OR |
| Number of Inputs | 3 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Gates | 1 |
| Logic Family | AUP |
| Logic Level - Low | 0.7 V to 0.9 V |
| Logic Level - High | 1.6 V to 2 V |
Stock: 1122
Distributors
pcbx
Unit Price$0.35650
Ext.Price$0.35650
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.35650 | $0.35650 |
| 10 | $0.24793 | $2.47930 |
| 25 | $0.22554 | $5.63850 |
| 50 | $0.20518 | $10.25900 |
| 100 | $0.19236 | $19.23600 |
| 300 | $0.17987 | $53.96100 |
| 500 | $0.16819 | $84.09500 |
| 1000 | $0.15727 | $157.27000 |
| 3000 | $0.14705 | $441.15000 |
| 5000 | $0.13337 | $666.85000 |
