
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 2 |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Quiescent Current | 500 nA |
| Propagation Delay | 6.1 ns |
| High Level Output Current | -4 mA |
| Low Level Output Current | 4 mA |
| Logic Function | Inverter Schmitt Trigger |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Outputs | 2 |
| Number of Gates | 2 |
| Logic Family | AUP |
| Logic Level - Low | 0.1 V to 0.88 V |
| Logic Level - High | 0.6 V to 2.29 V |
Stock: 2363
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15047
Ext.Price$0.15047
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15047 | $0.15047 |
| 10 | $0.09147 | $0.91470 |
| 50 | $0.08459 | $4.22950 |
| 100 | $0.07822 | $7.82200 |
| 500 | $0.06822 | $34.11000 |
| 1000 | $0.06506 | $65.06000 |
| 3000 | $0.05849 | $175.47000 |
| 5000 | $0.05258 | $262.90000 |
