
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Logic Function | OR |
| Number of Inputs | 4 |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 800 mV |
| Number of Outputs | 2 |
| Low Level Output Current | 4 mA |
| High Level Output Current | -4 mA |
| Propagation Delay | 4.2 ns |
| Number of Gates | 2 |
| Logic Family | AUP |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Number of Circuits | 2 |
| Quiescent Current | 500 nA |
| Logic Level - Low | 0.7 V to 0.9 V |
| Logic Level - High | 1.6 V to 2 V |
Stock: 1854
Distributors
pcbx
Unit Price$0.31701
Ext.Price$0.31701
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.31701 | $0.31701 |
| 10 | $0.22379 | $2.23790 |
| 50 | $0.19726 | $9.86300 |
| 100 | $0.17388 | $17.38800 |
| 500 | $0.15378 | $76.89000 |
| 1000 | $0.14876 | $148.76000 |
| 3000 | $0.10837 | $325.11000 |
