
| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Count Rate | 95 MHz |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Clock Edge Trigger Type | Negative Edge |
| Reset | Asynchronous |
| Number of Bits per Element | 14 |
| Number of Elements | 1 |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Direction(Counting Sequence) | Up |
Stock: 11
Distributors
pcbx
Unit Price$0.61299
Ext.Price$0.61299
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.61299 | $0.61299 |
| 10 | $0.37703 | $3.77030 |
| 25 | $0.32217 | $8.05425 |
| 50 | $0.27529 | $13.76450 |
| 100 | $0.24280 | $24.28000 |
| 300 | $0.21956 | $65.86800 |
| 500 | $0.19854 | $99.27000 |
| 1000 | $0.17953 | $179.53000 |
