
| Parameter | Value |
|---|---|
| Clock Edge Trigger Type | Positive Edge |
| Polarity | Non-Inverting |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Number of Pins | 20 |
| Quiescent Current | 2 µA |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Number of Elements | 1 |
| Low Level Output Current | 7.8 mA |
| High Level Output Current | -7.8 mA |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Propagation Delay | 14 ns |
| Logic Function | Transparent D-Type Latch |
Stock: 3088
Distributors
pcbx
Unit Price$0.35650
Ext.Price$0.35650
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.35650 | $0.35650 |
| 10 | $0.24707 | $2.47070 |
| 25 | $0.22515 | $5.62875 |
| 50 | $0.20518 | $10.25900 |
| 100 | $0.19150 | $19.15000 |
| 300 | $0.18861 | $56.58300 |
| 500 | $0.18576 | $92.88000 |
| 1000 | $0.18296 | $182.96000 |
| 3000 | $0.15520 | $465.60000 |
| 5000 | $0.13166 | $658.30000 |
