
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Number of Elements | 1 |
| Output Type | 3-State |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Operating Supply Current | 20 µA |
| Propagation Delay | |
| High Level Output Current | 6 mA |
| Low Level Output Current | 6 mA |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Output Lines | 1 |
| Number of Input Lines | 1 |
Stock: 2028
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09404
Ext.Price$0.09404
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09404 | $0.09404 |
| 10 | $0.05446 | $0.54460 |
| 50 | $0.05024 | $2.51200 |
| 100 | $0.04634 | $4.63400 |
| 500 | $0.04241 | $21.20500 |
| 1000 | $0.03881 | $38.81000 |
| 3000 | $0.03694 | $110.82000 |
| 5000 | $0.03377 | $168.85000 |
