
| Parameter | Value |
|---|---|
| Logic Type | Shift Register |
| Function | Serial to Parallel, Serial |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Propagation Delay | 265 ns |
| Packaging | Reel |
| Output Type | 3-State |
Stock: 589
Distributors
pcbx
Unit Price$0.48218
Ext.Price$0.48218
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.48218 | $0.48218 |
| 10 | $0.34112 | $3.41120 |
| 25 | $0.31163 | $7.79075 |
| 50 | $0.28469 | $14.23450 |
| 100 | $0.26760 | $26.76000 |
| 300 | $0.25967 | $77.90100 |
| 500 | $0.25198 | $125.99000 |
| 1000 | $0.24451 | $244.51000 |
