

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Logic Function | AND |
| Number of Inputs | 8 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1 V |
| Number of Outputs | 4 |
| Low Level Output Current | 12 mA |
| Propagation Delay | 14 ns |
| High Level Output Current | 12 mA |
| Number of Circuits | 4 |
| Quiescent Current | 40 µA |
| Number of Gates | 4 |
| Logic Level - High | 0.9 V to 2 V |
| Logic Family | LV |
| Logic Level - Low | 0.3 V to 0.8 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 2436
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19407
Ext.Price$0.19407
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19407 | $0.19407 |
| 10 | $0.11713 | $1.17130 |
| 50 | $0.10870 | $5.43500 |
| 100 | $0.10088 | $10.08800 |
| 500 | $0.09427 | $47.13500 |
| 1000 | $0.08810 | $88.10000 |
| 3000 | $0.08233 | $246.99000 |
| 5000 | $0.07694 | $384.70000 |
