

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 4 |
| Lifecycle Status | |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1 V |
| Mounting Style | |
| lead free status | |
| operating temperature | |
| rohs status | |
| supply voltage dc | |
| Quiescent Current | 40 µA |
| Propagation Delay | 65 ns |
| High Level Output Current | -12 mA |
| Low Level Output Current | 12 mA |
| Logic Function | NAND |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Gates | 4 |
| Logic Family | LV |
| Logic Level - Low | 0.3 V to 1.2 V |
| Logic Level - High | 1.4 V to 3.9 V |
Stock: 1657
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23169
Ext.Price$0.23169
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23169 | $0.23169 |
| 10 | $0.16073 | $1.60730 |
| 50 | $0.13166 | $6.58300 |
| 100 | $0.12311 | $12.31100 |
| 500 | $0.11430 | $57.15000 |
| 1000 | $0.10612 | $106.12000 |
| 3000 | $0.09852 | $295.56000 |
| 5000 | $0.09147 | $457.35000 |
