
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Resistance | 40 Ω |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Circuits | |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 1 V |
| Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Bits | |
| Turn-On Delay Time | 40 ns |
| Turn-Off Delay Time | 50 ns |
| Operating Supply Current | 80 µA |
| Propagation Delay | |
| Max Supply Current | 80 µA |
| High Level Output Current | 25 mA |
| Low Level Output Current | 25 mA |
| Number of Inputs | 4 |
| Supply Type | Single |
| Throw Configuration | SPST |
| Number of Outputs | 4 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Logic Family | |
| On Resistance (RON) | 47 Ω |
| Configuration | 4 x SPST |
| -3db Bandwidth | 200 MHz |
Stock: 6944
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25050
Ext.Price$0.25050
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25050 | $0.25050 |
| 10 | $0.17355 | $1.73550 |
| 50 | $0.14192 | $7.09600 |
| 100 | $0.13251 | $13.25100 |
| 500 | $0.12404 | $62.02000 |
| 1000 | $0.11611 | $116.11000 |
| 3000 | $0.10869 | $326.07000 |
| 5000 | $0.10174 | $508.70000 |
