



| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Pins | 5 |
| Output Current | 32 mA |
| Logic Function | Inverter |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Low Level Output Current | 32 mA |
| High Level Output Current | 32 mA |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Logic Family | LVC |
| Number of Circuits | 1 |
Stock: 1609
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10601
Ext.Price$0.10601
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10601 | $0.10601 |
| 10 | $0.06951 | $0.69510 |
| 50 | $0.05566 | $2.78300 |
| 100 | $0.05130 | $5.13000 |
| 500 | $0.04674 | $23.37000 |
| 1000 | $0.04259 | $42.59000 |
| 3000 | $0.03881 | $116.43000 |
| 5000 | $0.03753 | $187.65000 |
