
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Number of Elements | 4 |
| Output Type | 3-State |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.2 V |
| Operating Supply Current | 80 µA |
| Propagation Delay | 7.5 ns |
| High Level Output Current | 12 mA |
| Low Level Output Current | 12 mA |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Number of Output Lines | 16 |
| Number of Input Lines | 16 |
Stock: 2009
Distributors
pcbx
Unit Price$0.76345
Ext.Price$0.76345
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.76345 | $0.76345 |
| 10 | $0.54716 | $5.47160 |
| 25 | $0.50213 | $12.55325 |
| 50 | $0.46080 | $23.04000 |
| 100 | $0.43516 | $43.51600 |
| 300 | $0.39683 | $119.04900 |
| 500 | $0.36188 | $180.94000 |
| 1000 | $0.33000 | $330.00000 |
