
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Number of Elements | 2 |
| Output Type | 3-State |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.2 V |
| Operating Supply Current | 80 µA |
| Propagation Delay | |
| High Level Output Current | 24 mA |
| Low Level Output Current | 24 mA |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Number of Output Lines | 16 |
| Number of Input Lines | 16 |
Stock: 223
Distributors
pcbx
Unit Price$0.66343
Ext.Price$0.66343
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.66343 | $0.66343 |
| 10 | $0.47277 | $4.72770 |
| 25 | $0.43400 | $10.85000 |
| 50 | $0.39840 | $19.92000 |
| 100 | $0.37446 | $37.44600 |
| 300 | $0.36117 | $108.35100 |
| 500 | $0.34835 | $174.17500 |
| 1000 | $0.33599 | $335.99000 |
| 3000 | $0.30264 | $907.92000 |
