
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Number of Elements | 2 |
| Output Type | 3-State |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.2 V |
| Operating Supply Current | 40 µA |
| Propagation Delay | |
| High Level Output Current | 24 mA |
| Low Level Output Current | 24 mA |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Number of Output Lines | 8 |
| Number of Input Lines | 8 |
Stock: 229
Distributors
pcbx
Unit Price$0.75063
Ext.Price$0.75063
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.75063 | $0.75063 |
| 10 | $0.46594 | $4.65940 |
| 25 | $0.40017 | $10.00425 |
| 50 | $0.34368 | $17.18400 |
| 100 | $0.30350 | $30.35000 |
| 300 | $0.25316 | $75.94800 |
| 500 | $0.21117 | $105.58500 |
| 1000 | $0.20006 | $200.06000 |
| 3000 | $0.16757 | $502.71000 |
