

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Number of Elements | 4 |
| Output Type | 3-State |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Operating Supply Current | 7 mA |
| Propagation Delay | 2.9 ns |
| High Level Output Current | -32 mA |
| Low Level Output Current | 64 mA |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Input Type | Single-Ended |
| Number of Output Lines | 4 |
| Number of Input Lines | 4 |
Stock: 300
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26930
Ext.Price$0.26930
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26930 | $0.26930 |
| 10 | $0.16927 | $1.69270 |
| 50 | $0.15777 | $7.88850 |
| 100 | $0.14705 | $14.70500 |
| 500 | $0.12995 | $64.97500 |
| 1000 | $0.12482 | $124.82000 |
| 3000 | $0.11713 | $351.39000 |
| 5000 | $0.11370 | $568.50000 |
