
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Number of Elements | 4 |
| Output Type | 3-State |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Operating Supply Current | 6 mA |
| Propagation Delay | 1.8 ns |
| High Level Output Current | -32 mA |
| Low Level Output Current | 64 mA |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Input Type | Single-Ended |
| Number of Output Lines | 16 |
| Number of Input Lines | 16 |
Stock: 1143
Distributors
pcbx
Unit Price$0.57575
Ext.Price$0.57575
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.57575 | $0.57575 |
| 10 | $0.41400 | $4.14000 |
| 25 | $0.37311 | $9.32775 |
| 50 | $0.34981 | $17.49050 |
| 100 | $0.32797 | $32.79700 |
| 300 | $0.31026 | $93.07800 |
| 500 | $0.29351 | $146.75500 |
| 1000 | $0.29245 | $292.45000 |
