
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Inverting |
| Number of Elements | 2 |
| Output Type | 3-State |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Operating Supply Current | 12 mA |
| Propagation Delay | 2.5 ns |
| High Level Output Current | 32 mA |
| Low Level Output Current | 64 mA |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Number of Output Lines | 8 |
| Number of Input Lines | 8 |
Stock: 231
Distributors
pcbx
Unit Price$0.41891
Ext.Price$0.41891
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.41891 | $0.41891 |
| 10 | $0.29666 | $2.96660 |
| 25 | $0.27027 | $6.75675 |
| 50 | $0.24622 | $12.31100 |
| 100 | $0.24098 | $24.09800 |
| 300 | $0.23585 | $70.75500 |
| 500 | $0.23083 | $115.41500 |
| 1000 | $0.20860 | $208.60000 |
| 3000 | $0.19027 | $570.81000 |
| 5000 | $0.17355 | $867.75000 |
