
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Number of Elements | 2 |
| Output Type | 3-State |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Operating Supply Current | 12 mA |
| Propagation Delay | 2 ns |
| High Level Output Current | -32 mA |
| Low Level Output Current | 64 mA |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Number of Input Lines | 8 |
| Number of Output Lines | 8 |
Stock: 1212
Distributors
pcbx
Unit Price$0.32573
Ext.Price$0.32573
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.32573 | $0.32573 |
| 10 | $0.20262 | $2.02620 |
| 25 | $0.19337 | $4.83425 |
| 50 | $0.18454 | $9.22700 |
| 100 | $0.17611 | $17.61100 |
| 300 | $0.16554 | $49.66200 |
| 500 | $0.15560 | $77.80000 |
| 1000 | $0.15133 | $151.33000 |
| 3000 | $0.14522 | $435.66000 |
| 5000 | $0.13936 | $696.80000 |
