
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Number of Elements | 2 |
| Output Type | 3-State |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Propagation Delay | 3.3 ns |
| High Level Output Current | -32 mA |
| Low Level Output Current | 64 mA |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Number of Output Lines | 16 |
| Number of Input Lines | 16 |
Stock: 1202
Distributors
pcbx
Unit Price$0.70104
Ext.Price$0.70104
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.70104 | $0.70104 |
| 10 | $0.50099 | $5.00990 |
| 25 | $0.45952 | $11.48800 |
| 50 | $0.42148 | $21.07400 |
| 100 | $0.39669 | $39.66900 |
| 300 | $0.38190 | $114.57000 |
| 500 | $0.36766 | $183.83000 |
| 1000 | $0.35394 | $353.94000 |
| 3000 | $0.32231 | $966.93000 |
