7A-12.288MAAJ-T
Manufacturer:
TXC
Mfr.Part #:
7A-12.288MAAJ-T
Datasheet:
Description:
Crystals SMD-2 SMD/SMT 12.288 MHz 18 pF
ParameterValue
Tolerance0.003 %
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ω
Length5 mm
Width3.2 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature70 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Number of Pins2
Height1.3462 mm
PackagingReel
Depth3.2 mm
Lead FreeLead Free
RoHSCompliant
REACH SVHCNo SVHC
Frequency12.288 MHz
Frequency Stability30 ppm
Frequency Tolerance0.003 %
Load Capacitance18 pF